Przedwczesny wytrysk – przyczyny, leczenie

Problem przedwczesnego wytrysku dotyka naprawdę wielu mężczyzn, stając się obecnie niechlubnym liderem pośród wszystkich zaburzeń seksualnych.

Problem ten może objawiać się w różnoraki sposób. Czasem mężczyzna doświadcza wytrysku po kilkunastu sekundach od wprowadzenia członka do pochwy, ale nierzadko już pierwszy kontakt z pochwą prowadzi do tego wydarzenia. Co ciekawe, zdarzają się również sytuacje, gdzie do wytrysku dochodzi nawet przed rozpoczęciem samego stosunku sprawiając, że mężczyzna nie czerpie praktycznie żadnej satysfakcji z seksu i nie pozwala spełniać się kobiecie. Jakie są przyczyny tego problemu i czy można go skutecznie leczyć?

Przedwczesny wytrysk, a zadowolenie ze współżycia

Wiele osób mylnie łączy ze sobą wytrysk z orgazmem. Niestety oba te elementy nie muszą być ściśle ze sobą powiązane co sprawia, że przedwczesny wytrysk najczęściej wiąże się z brakiem zadowolenia ze współżycia. Najwięcej przyjemności daje nam bowiem orgazm, a jego naturalnym następcą powinien być właśnie wytrysk nasienia. W takiej sytuacji dochodzi do spełnienia obojga partnerów, zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Zaburzenia wytrysku odbierają tę naturalną przyjemność z seksu obu osobom i dlatego nierzadko są one powodem rozpadu związków.

Kiedy mówimy o przedwczesnym wytrysku?

Okazuje się jednak, że czasem mężczyźni dość mylnie uznają, że problem przedwczesnego wytrysku ma już w ich przypadku „status” choroby, którą należy leczyć. Przedwczesny wytrysk niezwykle często dotyka bowiem ludzi bardzo młodych, nierzadko takich, którzy jeszcze nigdy nie uprawiali seksu. Problem związany jest z naturalnym stresem przed pierwszym zbliżeniem, ale także z burzą hormonalną, która w młodym okresie życia mężczyzny jest czymś normalny. Kłopot przedwczesnego wytrysku zaczyna jednak zanikać wraz z wiekiem i nabywaniem doświadczenia. Mężczyzna nie tylko przestaje się stresować, ale przede wszystkim poznaje swoje ciało i jego reakcje, ucząc się tym samym częściowego panowania nad ejakulacją i odsuwania w czasie momentu wytrysku.

Z prawdziwą chorobą mamy do czynienia w przypadku mężczyzn, którzy mają już za sobą okres dojrzewania, a do tego wielokrotnie uprawiali seks i nie ma mowy o stresie przed pierwszym zbliżeniem. Problemu nie wolno bagatelizować, gdyż może on wynikać z zaburzeń hormonalnych, chorób układu nerwowego, ale także z nieprawidłowego stylu życia.

Zależność między dolegliwością, a nałogową masturbacją

Pisząc o problemie przedwczesnego wytrysku, warto wspomnieć o jego korelacji z nałogową masturbacją. Osoby szukające pomocy w internecie dość często dowiadują się, że przyczyną kłopotów może być właśnie zbyt częsta masturbacja, co jednak w rzeczywistości jest mitem i nie można brać tych informacji na poważnie. Jedynie osoby naprawdę poważnie uzależnione od masturbacji, mogą po wielu miesiącach niejako nauczyć swój organizm pewnych reakcji.

Masturbacja ma na celu zapewnienie szybkiej satysfakcji seksualnej i powtarzana wielokrotnie każdego dnia, przez długie miesiące, faktycznie może doprowadzić do stanu, w którym organizm każdy impuls erotyczny będzie traktował jako chęć szybkiego uzyskania wytrysku. W pozostałych sytuacjach nie ma to jednak żadnego związku, a chęć masturbacji jest dla mężczyzny czymś naturalnym, nawet dla tych osób, które są w stałych związkach z kobietą.

Inne przyczyny problemu przedwczesnego wytrysku

Wspominaliśmy już o tym, że przyczyną przedwczesnego wytrysku mogą być różnorodne choroby. Do najważniejszych zalicza się zaburzenia w funkcjonowaniu rdzenia kręgowego, ale także zapalenia układu moczowego czy gruczołu prostaty. Prawdziwy wysyp problemu przedwczesnego wytrysku ma jednak najczęściej związek z naszym współczesnym, niehigienicznym trybem życia. Zbyt dużo stresu, mało ruchu, niewiele snu i zła dieta to podstawy, które prowadzą do wielu zaburzeń w funkcjonowaniu całego organizmu. To te elementy najczęściej powodują przedwczesny wytrysk i odbierają całą przyjemność płynącą z uprawiania seksu.

Jak leczyć przedwczesny wytrysk?

Podstawą leczenia tego problemu jest oczywiście wizyta u lekarza specjalisty, który przeprowadzi odpowiednie badania. Doświadczając przedwczesnego wytrysku, naprawdę warto wybrać się do lekarza w możliwie krótkim czasie. Dzięki konsultacji upewnimy się bowiem, czy problem nie ma swojego podłoża w poważnych chorobach, o których wspominaliśmy wcześniej, które nie tylko odbierają nam radość z seksu, ale przede wszystkim są bardzo groźne dla zdrowia.

Oczywiście zawsze możemy próbować walczyć z problemem na własną rękę, korzystając z suplementów diety. Przykładem jest tutaj chociażby Climax Control, który dostarcza organizmowi zestaw najważniejszych składników wzmacniających organizm, podnoszących poziom libido i usprawniających funkcjonowanie polityki hormonalnej. W takich produktach znajdziemy cały przekrój witamin i minerałów, których organizmowi brakuje przez niehigieniczny styl życia i tym samym zwiększymy swoje szanse na zażegnanie problemu przedwczesnego wytrysku.

Podsumowanie

Przedwczesny wytrysk nie tylko odbiera radość z seksu, ale nierzadko prowadzi do rozpadu związków. Co więcej, przed swój problem wielu mężczyzn wyraźnie izoluje się od kobiet i unika zbliżeń, obawiając się po prostu wstydu i niemożliwości spełnienia potrzeb seksualnych drugiej osoby. Bagatelizowanie problemu to najgorsze co można zrobić, gdyż nie tylko może on prowadzić do załamania na tle psychicznym, ale także do chorób zagrażających naszemu zdrowiu.

Wasze komentarze:

  1. minuta to wszystko na co mnie stać…obawiam się spotkań sam na sam z kobietami, unikam ich i nie wiem co mam zrobić :/ Macie jakieś naprawdę sprawdzone sposoby na problem przedwczesnego wytrysku?

    Odpowiedz
  2. z tym młodym wiekiem to prawda, sam to przechodziłem swego czasu. Bałem się, że taki już będę, ale z biegiem czasu nauczyłem się kontrolować swoje ciało. Polecam różne ćwiczenia, o których jest pełno informacjo w necie, można dzięki nim sporo osiągnąć!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz